Про порядок проїзду маломобільних пасажирів у Київському метрополітені

Для безпечного та комфортного пересування метрополітеном пасажирам, що відносяться до маломобільних групп населення можна скористатись послугою супроводу. Замовити супровід по території Київського метрополітену необхідно подзвонити за номером (044) 238-55-11, але не пізніше ніж за годину до запланованого переміщення та повідомити дату, час і маршрут прямування у метрополітені для організації супроводу.

При плануванні подорожі необхідно, крім часу самого слідування в поїзді, передбачити додатковий час на організацію супроводу (орієнтовно 15 додаткових хвилин) для підйому/спуску ескалатором чи сходами на кожну із станцій (посадки, пересадки та призначення). Для надання допомоги під час переміщення пасажирів маломобільної групи населення різних категорій у Київському метрополітені діє відповідна інструкція. Спеціально проінструктований персонал надає зазначену допомогу, у тому числі особам, які слідують на колісних кріслах. Допомога надається: на шляху прямування між контрольним пропускним пунктом та платформою, як на ескалаторах так і на сходах за окремими порядками (які потребують участі від двох до чотирьох осіб спеціально проінструктованого персоналу); при посадці до вагона; при переході таких пасажирів на пересадочних станціях; від платформи до виходу з підземного переходу станції на вулицю.

Станції Київського метрополітену, відповідно до проектної документації, що розроблялась у різні роки відповідно до чинних на той час нормативно-правових актів, оснащені дверима вхідної групи шириною від 70 до 90 см. Ширина контрольного пропускного пункту, що розташований біля контролера складає 90 см. Також, 100 см. складає ширина сходового полотна ескалатора.Для пересування Київським метрополітеном найоптимальнішим варіантом організації супроводу на ескалаторі чи на сходах, посадці/виході з вагона є крісло колісне активного типу, кімнатне, загальною шириною не більше 70 см, що обладнане ручками супроводу та гальмами.

21 станція Київського метрополітену пристосована для пересування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема обладнанні ліфтами та підйомниками, або мають вхід без перешкод:

 1. «Вирлиця» – 4 ліфти, 3 спеціальних підйомники.
 2. «Бориспільська» – 2 ліфти, 2 спеціальних підйомники.
 3. «Червоний хутір» – 9 ліфтів.
 4. «Деміївська» – 2 ліфти, 2 спеціальних підйомники.
 5. «Голосіївська» – 3 ліфти.
 6. «Васильківська» – 4 ліфти, 2 спеціальних підйомники.
 7. «Виставковий центр» – 2 ліфти, 1 – ескалатор.
 8. «Іподром» – 5 ліфтів.
 9. «Теремки» – 4 ліфти.
 10. Другий вихід на станції «Дарниця» – 1 спеціальний підйомник.
 11. Другий вихід на станції «Лісова» – 2 спеціальних підйомники.
 12. “Лівобережна” – 2 спеціальних підйомники.
 13. “Святошин” – 3 ліфти, 3 спеціальні підйомники.
 14. “Сирець” – 1 пандус.
 15. «Святошино» – 2 ліфти, та 3 підйомники вижимного типу.
 16. «Лук,янівська» вхід без перешкод.
 17. Два входи до станції «Хрещатик» без перешкод.
 18. «Вокзальна» вхід без перешкод.
 19. «Університет» вхід без перешкод.
 20. «Арсенальна» вхід без перешкод.
 21. «Політехнічний Інститут» вхід без перешкод.

Також можна скористатися сходовим гусеничним підйомником LG 2004 на трьох станціях, а саме: “Хрещатик”, “Академмістечко”, “Позняки”.

У вестибюлях шести пересадочних станцій Київського метрополітену є рельєфнографічні карти-схеми Київського метрополітену, якими можуть скористатися, на рівні з іншими, пасажири з порушеннями зору та повністю незрячі. Карти виготовлено у відповідності до міжнародних стандартів доступності для людей з інвалідністю і з урахуванням принципів універсального дизайну. Для розміщення перших шести карт було обрано вестибюлі станцій «Театральна», «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Площа Льва Толстого», «Золоті Ворота» та «Палац спорту» оскільки вони розташовані у центральній частині міста і мають великий пасажиропотік. На станціях Майдан Незалежності та Хрещатик (вхід з вулиці Хрещатик) схеми розміщено на стіні праворуч перед контрольно-пропускним пунктом. На станціях «Площа Льва Толстого» та «Театральна» – на стіні ліворуч одразу за контрольно-пропускним пунктом. На станції «Палац спорту» карта знаходиться на стіні ліворуч перед контрольно-пропускним пунктом. На станції «Золоті ворота» (вхід з Золотоворітського проїзду) карта розміщена на стіні ліворуч від входу до касового залу. Всі карти-схеми розміщені на рівні обличчя людини середнього зросту. Контролери контрольно-пропускних пунктів проінструктовані і готові, в разі необхідності, зорієнтувати незрячого пасажира щодо розташування схеми. Вивчивши карту, незрячий пасажир має можливість попросити контролера про супровід до поїзда.

Проект «Метро для всіх» забезпечує зручну навігацію в метро для всіх груп і верств населення. Ознайомитись з програмою та завантажити її на мобільний телефон можливо за наступною адресою Інтернету: http://metro4all.org/uk/kiev/

У 2015-2016 роках працівниками Київського метрополітену спільно з фахівцями Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) було проведено обстеження станцій метрополітену на предмет визначення ступеню їх доступності для мало мобільних пасажирів. За результатами обстеження відбулась реконструкція станції «Святошин» де найбільш повно враховані потреби маломобільних користувачів не тільки на території станції, а й на прилеглій території до зупинок наземного громадського транспорту та залізничної станції «Святошин».

Детальніше ознайомитись з Інструкцією про порядок надання супроводу пасажирам, які відносяться до маломобільних груп населення, під час проїзду в КП “Київський метрополітен” можна за посиланням  http://www.metro.kiev.ua/node/3921