Всесвітній фестиваль пісні для незрячих «Голос серця»

12-14 листопада 2015 року у Крокові (Польща) відбудеться другий Всесвітній фестиваль пісні для незрячих «Голос серця» (Lions World Song Festival for the Blind «Sounds from the Heart») метою якого є інтеграція незрячих у суспільство та сприяння обізнаності про їхні труднощі і потреби. Краківський фестиваль має форму конкурсу в якому беруть участь непрофесійні незрячі виконавчі, які мають приїхати на конкурс з новою піснею, яку ще ніхто ніколи не чув.

Детальніше про умови участі у конкурсі можна почитати на сайті www.lionsfestival.org

Перший Всесвітній фестиваль пісні для незрячих «Голос серця» відбувся у Кракові 17-21 листопада 2013 року і в ньому прийняли участь представники з 10 країн світу: Україна, Італія, Польша, США, Ісландія, Швеція, Литва, Угорщина, Румунія, Росія. Організаторами фестивалю виступили Lions-clubs з цілого світу.

Українську делегацію представляли троє учасників концертного проекту «Відчинилося життя» Зера Кіраджиєва і Степан Гончаренко (Сімферополь), Марія Швардак (Мукачево); творчу частину і сценічний вигляд українських виконавців забезпечували саксофоніст оркестру Національного театру ім. М. Заньковецької, заслужений артист України Андрій Вакула і стиліст Богдан Сеньковський; керівник делегації — Оксана Потимко.

Українські виконавці представили на розсуд жюрі різноманітні за своїм напрямком твори академічного, джазового та естрадного рівня. До речі, єдиним виконавцем, який виконував під час фестивалю академічний репертуар, виявився Степан Гончаренко, а єдиною джазовою співачкою — Марія Швардак.

Результати конкурсу оцінювало жюрі: диригент з Німеччини, тенор і баритон з Польщі, тенор з Італії. Незрячі і слабозорі співаки виконували пісенні твори у супроводі камерного оркестру з Кракова.

За результатами конкурсу було обрано 10 лауреатів, до числа яких увійшли двоє українців — Степан Гончаренко і Марія Швардак. Степан Гончаренко отримав також спеціальну нагороду від маршалка воєводства Малопольського.