Щодо монетизації пільги на проїзд

06-го березня у Міністерстві соціальної політики України під головуванням заступника міністра Миколи Шамбіра за участі представників громадських організацій осіб з інвалідністю пройшла нарада щодо впровадження монетизації пільги на проїзд на транспорті загального користування. Від Київської міської організації УТОС у нараді взяв участь директор Київського учбово-виробничого підприємства №1 УТОС, член комісії з правових питань та питань власності Українського товариства сліпих Степан Філіп.

Міністерство продовжує наполягати на безумовній монетизації пільги без надання людям права вибору – або пільга, або сума компенсації. Пропонується переглянути в бік збільшення кількість поїздок, які буде оплачувати держава. Проте УТОС та інші організації виступають категорично проти такого підходу, бо сьогодні можуть постановою уряду надати відповідну кіькість поїздок, а згодом, мотивуючи нестачею коштів. кризою в економіці тощо,  зменшити грошову компенсацію пільги.

Голова правління КМО УТОС М.Новосецький вкотре переконливо просить голів правлінь первинних організацій, членів УТОС надсилати на адресу Мінсоцполітики (01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10) звернення з проханням зберегти для осіб з інвалідністю по зору пільгу на проїзд громадським транспортом. Як-то кажуть, гуртом і батька легше бити.