Щодо компенсації самостійно придбаних засобів реабілітації

Відповідно до останніх змін до постанови КМУ №321 від 05.04.2012р., що були ухвалені за проханням УТОС, особи з інвалідністю по зору першої та другої групи на підставі висновку МСЕК або ЛКК, фіскального чека можуть одержувати грошову компенсацію в органах соцзахисту населення за місцем проживання за придбаний ними годинник або аудіоплеєр.

Особам з інвалідністю першої групи по зору виплачується компенсація за придбану палицю тактильну (підрозділ 11 “Засоби для ходіння, керовані однією рукою” ).

Компенсація за придбаний диктофіон виплачується виключно особам з числа студентів ВНЗ, керівникам або їх заступникам, дітям з інвалідністю від 14 років, які навчаються у школі або у звакладах професійно-технічної освіти, юристам, журналістам, педагогічним працівникам, науковцям, перекладачам на підставі копії довідки МСЕК, або ЛКК, фіскального чека та рішення відповідної Комісії при органі соцзахисту.

В разі придбання мобільного телефона компенсація за його придбання може надаватись в межах граничної ціни  одного або декількох засобів реабілітації, які визначені в підрозділі 18″Засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією” строком на п”ять років.

Граничні ціни засобів реабілітації, вартість яких підлягає відшкодуванню, визначені Наказом Мінсоцполітики України №59 від 29.01.2016р. (зі змінами). Так, граниxна ціна за придбаний електронний годинник становить  240 грн., за механічний годинник – 690 грн., за аудіоплеєр 861 грн., за палицю тактильну – 204 грн.

Документи для проведення компенсації засобів реабівлітації, придбаних членами УТОС можуть надаватись керівником територіальної первинної організації УТОС.

Правління КМО радить попередньо зв”язатись із відповідним управлінням соцзахисту та дізнатись там, чи вже впроваджено в конкретному районі механізм компенсації вартості засобів реабілітації для незрячих, а вже потім надавати відповідні консультації у своїй організації.