Послуги Центральної бібліотеки УТОС ім. М.Островського

Центральна бібліотека УТОС надає такі ПОСЛУГИ :

  • У відділі обслуговування читачі можуть одержати додому книги в різних форматах (шрифтом Брайля, плоско-друковані, на аудіо та цифрових носіях).
  • У читальному залі можна ознайомитися з періодикою та книжковими новинками.
  • В методико-бібліографічному відділі працівники нададуть бібліографічну довідку.
  • У відділі сучасних інформаційних технологій читачі можуть отримати потрібні матеріали у цифровому форматі.

На замовлення незрячих читачів тут відсканують підручники, наукову та методичну літературу.

  • В інтернет–центрі читачі зможуть: відсканувати потрібний текст, відредагувати його за допомогою брайлівського дисплея й роздрукувати на брайлівському чи звичайному принтері, або конвертувати у формат MP3. Також читачі можуть працювати в Інтернет.

Послуги бібліотека надає безкоштовно.

Співробітниця нашої бібліотеки працює на виїзних пунктах видачі книг, які прив’язані до первинних організацій УТОС. Тут вона видає літературу, а також здійснює так зване “голосне читання”.

На прохання деяких читачів надсилаємо книжки через Google–диск.

Роздруковуємо матеріали шрифтом Брайля.

 

Довідка: Станом на 1 січня 2018 року в бібліотеці наявні 208844 примірники книг, серед них Брайлівської літератури 82389, з яких близько 50% художньої літератури, в тому числі дитячої та приблизно 50% – навчальної: підручники як для молодших, класів, так і для старших, на жаль, майже немає підручників для ВНЗ. Серед навчальної літератури багато музичної, а саме ноти, однак за часів незалежної України вони не видаються зовсім. Основним джерелом поповнення бібліотеки книгами шрифтом Брайля є Республіканський будинок звукозапису і друку УТОС. Останнім часом бібліотека також одержує книжки шрифтом Брайля від різних громадських організацій: ВГО «Генерація успішної дії» (Волинь); Українська спілка інвалідів (Львів); Громадська організація незрячих фахівців «Реаресурс»; Регіональне біблійне товариство; Громадська спілка «Сучасний погляд» та видавництво «Укрвидавполіграфія»На сьогодні набагато більшою популярністю користується озвучена література, оскільки нових книг шрифтом Брайля з’являється дуже мало, вони громіздкі та їх незручно возити самим користувачам. Раніше в бібліотеці працювала так звана «Розвозка», яка доставляла Брайлівські книжки по Києву, тоді Брайлівські книжки читало набагато більше користувачів. В нашій бібліотеці також існує міжміський Брайлівський абонемент, з якого Брайлівські книги розсилаються по всій Україні.В бібліотеці відбуваються різноманітні масові заходи: традиційно проводиться святкування Дня бібліотеки та відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, а також проходять презентації книг , зокрема незрячих письменників, тематичні вечори, лекції про видатних письменників україни, концерти тощо. Держава взагалі напряму ніяк не підтримує нашу бібліотеку. Оскільки бібліотека є власністю Українського товариства сліпих, то воно й повинне було б опікуватися нашою бібліотекою. Наразі УТОС отримує фінансову підтримку, яку розподіляє на всю непромислову сферу товариства. Тому цих грошей ледь вистачає на мінімальну зарплату співробітників, частково на опалення. Мізерні кошти виділяються на передплату. Абсолютно не надаються кошти на поповнення фондів бібліотеки, сучасне обладнання та на її ремонт, якого тут не було вже понад 30 років. Тематичні плани книг озвученої літератури, які укладає бібліотека, не виконуються, оскільки держава дуже поволі виділяє на них кошти.