Посилення контролю за наданням державної допомоги суб’єктам господарювання

На сьогоднішньому засіданні Уряду розглядається проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”.

Зазначеним законопроектом пропонується, серед іншого, встановити контроль Антимонопольного комітету України за розподілом всієї державної допомоги, яка надається підприємствам громадських організацій інвалідів у відповідності із Законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідінстю в Україні” (допомога на технічне переоснащення підприємств, допомога на створення належних санітарно-гігієнічних умов на підприємствах, випуск періодичної літератури тощо).

Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (статті 262-267 розділу IV Угоди), чинного Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання” контролюючим органом щодо законності надання державної допомоги визначено Антимонопольний комітет України. Після прийняття Верховною Радою України змін, які сьогодні розглядаються Урядом, буде здійснено перевірку законності надання державної допомоги за три попередні роки. В разі прийняття АМКУ рішення про незаконність надання такої допомоги, вона підлягає поверненню до бюджету у порядку, визначеному законодавством України.

Правління КМО УТОС звертається до директорів підприємств УТОС м. Києва з проханням – перевірити обставини надання дежавної допомоги Вашому підприємству за останні три роки та усунути порушення, якщо такі мали місце.