Ганебний судовий процес між столичною владою та Українським товариством сліпих за приміщення унікальної та єдиної в Україні редакції періодичних видань для незрячих

11 жовтня 2016 року о 11 годині перед приміщенням Вищого господарського суду України (м. Київ, вул. Копиленка, 6) відбудеться мирна акція протесту незрячих проти невизнання київською владою права власності Українського товариства сліпих на приміщення унікальної та єдиної в Україні редакції періодичних видань для незрячих.

11 жовтня 2016 року о 12 годині 30 хвилин, в приміщені Вищого господарського суду України (м. Київ, вул. Копиленка, 6 кім. 302) буде продовжено розгляд касаційної скарги Київської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21 червня 2016 року, якою залишено без змін рішення Господарського суду міста Києва від 7 вересня 2015 року у справі №910/7295/15-г, яким визнано право власності Українського товариства сліпих на нежитлові (адміністративні) приміщення загальною площею 804 кв. м. у адміністративно-житловому будинку, що знаходиться в місті Києві на Печерську по вулиці Леоніда Первомайського, 7-А.

Інтереси Українського товариства сліпих в судових засіданнях представляє особисто Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Сушкевич Валерій Михайлович. Також планується, що Валерій Михайлович візьме участь в мирній акції протесту незрячих перед судовим засіданням.

Колектив Об’єднаної редакції періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик» запрошує представників ЗМІ до висвітлення мирної акції протесту та резонансного ганебного судового процесу, який є чудовою ілюстрацією справжнього ставлення діючої київської влади та особисто мера до людей з інвалідністю.

07 жовтня 2016 року Київський міський голова Віталій Кличко прокоментував ситуацію щодо судового процесу між Київською міською радою та Українським товариством сліпих.

* * * * *

П’ятиповерховий житлово-адміністративний будинок, в якому розміщується унікальна та єдина в Україні редакція періодичних видань для незрячих, збудований у 1962 році Українським товариством сліпих за дозволами Ради Міністрів Української РСР №67-206/1 від 04 січня 1960 року та №68-206/6 від 11 березня 1960 року, а також виконавчого комітету Київської міської ради згідно рішення від 19 липня 1960 року.

У 1988 р. будинок було передано безоплатно на баланс Управління житлового господарства Печерського району в місті Києві як житловий, а не адміністративно-житловий про що свідчить зміст наказу Управління житлового господарства від 18 квітня 1988 року, акту прийому-передачі основних засобів від 30 травня 1988 року та рішення президії Центрального правління Українського товариства сліпих від 14 червня 1988 року, а отже адміністративні приміщення, які розташовані на першому і другому поверхах та мають окремий вхід, Українське товариство сліпих продовжувало використовувати і безперервно використовує нині як свої, бо жодного наміру передавати чи приймати ці адміністративні приміщення ніхто не мав і не висловлював.

Рішенням виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 13.01.1992 року №26 «Про формування комунального майна міста та районів» до складу комунального майна був включений увесь вищезазначений будинок з безпідставним включенням у нього адміністративних приміщень Українського товариства сліпих.

Понад 15 років редакція змушена була сплачувати орендну плату місту щоб не позбутися власного приміщення. В 2015 році Українське товариство сліпих звернулось до суду за захистом свої законних прав на це приміщення, але столична влада з рішенням судів попередніх інстанцій, винесених на користь Українського товариства сліпих, не погодилась і продовжує їх оскаржувати та вести цілеспрямовану боротьбу з незрячими прикриваючись захистом інтересів територіальної громади Києва.