Концерт з нагоди Міжнародного дня сліпих 13.11.2019р.

В цьому 2019 році вперше було проведено огляди-конкурси художньої самодіяльності в кожній обласній організації УТОС. Така форма роботи значно наблизила місце проведення заходу до місця проживання учасника цього заходу, тобто, мінімум витрат коштів та часу для участі особи в заході. До цього часу було багато скарг, що потрібно двічі на рік відшукувати кошти та спочатку приймати участь в зональних оглядах, які інколи біли досить далеко від місця проживання учасників, а потім ще один раз знову десь відшукувати кошти та їхати на заключний етап огляду-конкурсу.
В 2019 році переможцями обласних конкурсів стало 207 осіб. Це досить велика армія найкращих учасників художньої самодіяльності, які значно підвищили свій творчий рівень, набули певного досвіду та вибороли право прийняти участь в заключному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу.
Оргкомітет Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС, який тривалий час працював над підготовкою та проведенням конкурсу, зробив досить багато важливих справ, за що потрібно подякувати його членам: директору Київського УВП №1 УТОС Філіпу С. Ю., заступнику директора Радевич Н.М., головному спеціалістові оргвідділу ЦП УТОС Ворон Н.М., директору БК ім. Я. Батюка Ковальчуку В.П., заступнику директора КУВП №2 УТОС Романюку В.В., директору клубу КУВП №3 УТОС Лободюк Н.М., художньому керівнику цього клубу Шульгіну В.Є., директору клубу КУВП №4 УТОС Бойко О.П., члену Міського правління ГО КМО УТОС Лещенко Г.О., голові правління ВПО КУВП №1 УТОС Коник В.М.
Окрім того, ще цілий ряд активістів допомагав при прибутті організацій, їх розміщенні, супроводу та при інших побутових умовах. Ці особи теж заслужили на повагу учасників огляду-конкурсу.
Працювало надзвичайно високо-фахове журі:
Жигун Олександр Іванович – народний артист України, хоровий диригент, засновник народної академічної хорової капели «Почайна»,
Кузик Валентина Володимирівна – музикознавець, член національної спілки композиторів, Лауреат премії ім. Лисенка, доктор філософії (мистецтва), науковець інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського,
Коваль Тамара Омелянівна – солістка Національної опери 1982-2005р.р., доцент, член-кореспондент Української академії наук.

Таким чином, в нашому Товаристві постійно проходять заходи, якими ми можемо пишатися, адже, ця робота системна, тобто, спочатку такі дії проводяться в первинних організаціях, там відбирають кращих і направляють їх на обласні конкурси, де проходить повторний більш фаховий відбір і лише переможці попадають на заключний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС.

На сучасному етапі ЦП УТОС планує проведення оглядів-конкурсів художньої самодіяльбності в три етапи: перший, як правило, проводиться на підприємтвах та в організаціях-саме там на місцях тривалий час проходять репетиції, вечори відпочинку, концерти і за певний час таких занять потрібно проводити підсумки-хто ж найкращий з підготовлених артистів; вже на другий етап (обласний, регіональний, зональний) попадають накращі учасники, яких було відібрано на першому етапі; на третій, заключний етап конкурсу попадають переможці (обласних, регіональних, зональних) конкурсів.
Як правило, заключний етап Всеукраїнських конкурсів художньої самодіяльності проводить Київське УВП №1 УТОС, яке має в своєму складі Будинок культури імені Якова Батюка, який розташований за адресою проспект Валерія Лорбановського, 115. Цей Будинок культури має досить якісну акустику, немалий зал на 300 посадочних місць і фаховий колектив працівників, який очолює директор БК Ковальчук Володимир Петрович. Коли проводяться Республіканські заходи, то на весь колектив УВП №1 УТОС і особливо на працівників БК ім. Я. Батюка лягає важкий тягар підготовки до проведення заходу; зустріч колективів художньої самодіяльності; розміщення їх по кімнатах; планування виступу; організація побутового обслуговування, організація харчування та багато чого іншого, що, як правило, супроводжує такі великі Республіканські заходи.
Ось чому ми з задоволенням можемо розповідати про таку роботу, адже, вона не тільки стимулює підвищення свого творчого зросту, а й надихає на перемогу.
Ось чому громадянам України, які нещодавно втратили зір добре було б вступати в члени УТОС, в первинні організації, які розташовані по всій території України, знаходити там собі друзів, обмінюватись досвідом такого нелегкого життя, напрацьовувати навики життя в темряві та приймати особисту участь різноманітного життя Товариства.
ЦП УТОС постійно закликає громадян з вадами зору приєднуватись до членів УТОС, ставати активом Товариства і пропонувати свої форми і методи роботи в організаціях.
Тільки разом ми зможемо впливати на владу, добиватись пільг на місцевому рівні, покращувати інфраструктуру міст, містечок, селищ і сіл, яка дасть нам можливість долати бар’єрність і перешкоди, і відчувати себе людиною, а не інвалідом.

 

День 1 

https://www.youtube.com/playlist?list=PL1jhmWJlTjPlkffT0f1etopJtH-IArpoP

 

День 2

https://www.youtube.com/playlist?list=PL1jhmWJlTjPkhse3_qdhBu54xjYd9oxty

 

День 3

https://www.youtube.com/playlist?list=PL1jhmWJlTjPndNwTxIZQ51lrWAtEMv03G

 

Стаття в газеті “Голос України” за 16-те серпня 2019-го року

 

Що буде з Товариством?

До чого ми йдемо?

 

            В Українському товаристві сліпих настали непрості часи – коли завдяки ринковим відносинам в промисловості, поступово, не витримуючи конкуренції занепадають підприємства Товариства сліпих. Це, нажаль, невідворотні процеси, які навряд хтось може зупинити, хіба, що окрім Держави. Але потрібно зважити, що сьогодні Державі не до нас. Та й в найближчому майбутньому навряд чи щось зміниться. Думаю, що в Україні такі проблеми, що серйозно займатись проблемами осіб з інвалідністю сьогодні ніхто не буде.

            Отже, ми самі повинні задуматись над тим, як нам діяти надалі. Як нам зберегти наше Товариство? Як нам зберегти наше майно? Адже воно повинно працювати на майбутні покоління сліпих.

            Сьогодні Товариству Держава допомагає утримувати непромгрупу: обласні правління; міжрайонні територіальні організації; гуртожитки; клуби; бази відпочинку; Боярський будинок відпочинку. Безумовно, все це підтримується Державою менше ніж на одну третину від нагальної потреби і саме тому у наших працівників постійно виникають проблеми, конфлікти, скарги. Інших джерел фінансової допомоги вищевказаним структурам немає і тому ці проблеми в майбутньому навряд чи будуть подолані, а це означає, що морально-етичний клімат в колективах буде дуже напружений.

            Багато наших членів УТОС, незважаючи на ці обставини, постійно звертаються до різних інститутів влади. Вони розписують в яскравих кольорах  всі неподобства, які є в нашому Товаристві. Безумовно УТОС, як і інші громадські об’єднання має певні недопрацювання, можливо якісь інші недоречності і з цим потрібно боротись, але, на мою думку –  тут, в структурах УТОС: на конференціях; на засіданнях; на пленумі ЦП; на з’їзді.

            Коли весь час звертатись до влади, то напевно за деякий час виникне у влади втомленість від нас, сліпих. Ось тоді ми можемо втратити значно більше,  ніж сьогодні ми маємо проблем. Все-таки сьогодні все функціонує. Можливо, не досить добре, можливо навіть погано, але все працює і звіти підприємств і організацій показують, що здобутки в роботі таки є. Ну а ось, коли кількість скарг від незрячих дійде до ватерлінії, то чиновники можуть обрізати нам підтримку, і, повірте мені, дуже важко буде її нам повернути назад.

            Так,  на сьогодні,  згідно Наказу Мінсоцполитики №339 від 07.03.2019 р. щодо фінансової підтримки всіх  Всеукраїнських громадських організацій інвалідів  забезпечено річну підтримку в розмірі – 89 362 400  грн. Тобто це на всі організації інвалідів на весь 2019-й рік.  Нам на УТОС виділено 42 876 1 грн. порівняйте  нашим колегам, нечуючим виділено – 23 549 9 грн.  А ось, значно більшій по чисельності ГОІ  СОІ виділено –  1 240 2 грн. На всі інші  ГОІ  разом виділено – 18 696 2 грн. Тобто давайте разом рахувати співвідношення фінансової підтримки. Якщо вся підтримка ГОІ складає –  89 362 400  грн.,  то скільки відсотків з цієї загальної суми припадає на наш  УТОС.

            Тож чи не ризикуємо ми тим, що постійно звертаючись до влади,  показуємо непорядки в нашому Товаристві?  Цей негатив  (листи, прохання, скарги, телеграми, дзвінки) постійно десь накопичується і він може привестинас до КАТАСТРОФІЧНОГО РЕЗУЛЬТАТУ.

            Ось, вже один такий  приклад є. Наш будинок відпочинку в м. Боярка теж мав проблеми в своїй діяльності через недостатню фінансову підтримку ББВ не завжди було досить  якісне харчування, не було опалення, були проблеми з сантехнікою. Адже наші люди інколи ведуть себе дуже незадовільно – скажімо, незряча людина миється в душі і вода переливається і тече на нижній поверх, аж поки знизу не прибіжать. Ось, потьоки по стінах, ось вам і грибок чи щось подібне. На все це знайшлись три особи під керівництвом В.Цапліна, які тривалий час пишуть листи в різні інстанції. Кількість цих листів десятки. Під кінець, не витримала Києво-Святошинська Держпродспоживслужба і  через суд закрила діяльність ББВ.

            Сьогодні ЦП  просить кошти у керівників підприємств, щоб відремонтувати всі проблемні місця, на які нам вказали інспектори. Роботи ведуться як працівниками ББВ так і при допомозі працівників інших УВП, особливо Київських УВП. А щоб зробити все написане інспекторами – потрібні дуже великі кошти.

            Ну, а час проходить, літо минає, а  будинок відпочинку стоїть, і люди не оздоровлюються. І як бачимо, ніхто нічого не може зробити, щоб ББВ почав оздоровлювати інвалідів по зору, а в минулому 2018 році було оздоровлено безкоштовно 517 людей. А хто виграв від цих скарг – група із цих  трьох осіб чи сотні людей, які не змогли безкоштовно оздоровитись?

            Тепер щодо діяльності підприємств УТОС. Майже всі вони мають дуже застаріле обладнання, більшість приміщень потребує ремонту, як правило потребує оновлення сантехніка, санвузли, системи опалень.Чекає ремонту багато дахів. Ця  купа проблем не дає можливості ефективно виготовляти продукцію, платити достатню зарплату, сплачувати податки. В трудових колективах виникає напруженість у відносинах з адміністрацією.  Працівники бажають щоденно  працювати і отримувати сучасну зарплату. Але як адміністрації УВП зводити кінці з кінцями? Обладнання старе, технології застарілі, продукція неконкурентноздатна, ціна часто вища,  ніж та, що зараз є на базарах на подібні вироби.

            Оборотних коштів не вистачає, а тут ще постійно підвищується сировина, матеріали, енергоносії. Як бути керівникові? Люди вимагають дотримуватись стандартів, закріплених законодавством,але як їх дотриматись?

            І ось, деякі директори починають нарощувати заборгованість.  Інколи вона досягає тривожних розмірів.  Адже таку велику заборгованість, яку допустив керівник, можна  прирівняти до втрати майна Товариства. Подають судові позови, і щоб розрахуватись – доводиться щось продавати.

            Це вкрай тривожно. Ми таким чином проїдаємо майно УТОС. А що лишимо тим незрячим, що будуть після нас?  Можливо, вже час подумати, що робити з тими підприємствами, які точно не можна відновити, модернізувати.

            Щоб підняти «лежаче» підприємство – потрібні мільйони гривень, а їх у нас далеко не одне. Це означає, що вони поступово втрачають свою ціну: протікають дахи; руйнується сантехніка; потребують ремонту приміщення, вікна, двері,сходинкові клітини. Обладнання вкрай застаріле. Сьогодні таке «лежаче» підприємство коштує декілька мільйонів, а вже завтра на мільйон менше, а потім ще менше. Процес старіння, зношення, руйнації будівель і обладнання відбувається дуже швидко. Отже знижується, зменшується вартість майна всього нашого Товариства.

      Нажаль, зараз ми маємо випадки коли члени трудового колективу вимагають від директора прийняття невигідних підприємству рішень. Це приводить до збитковості виробництва. Заставляють директора нарощувати заборгованість, яку навряд чи можна буде погасити. Це практично шлях до реальної втрати майна Товариства. Заборгованість буде збільшуватись, потім підуть судові позови, а потім прийдеться продавати підприємство або його частину, щоб погасити  накопичену заборгованість.

       Працює на таких підприємствах 15-30 працівників, а їх дії  інколи ведуть до втрати частки майна, яке належить всьому Товариству.  Чи це справедливо? Щоб задовільнити вимоги 20-30 осіб, які працюють на збитковому підприємстві, потрібно втрачати майно Товариства?

        Впевнений, що прийшов час ґрунтовно  обговорити на розширеному Пленумі ЦП УТОС цю ситуацію з якою ми вже почали стикатись на Львівському УВП УТОС, на Хмельницькому УВП УТОС і яка дуже можлива в майбутньому на інших наших підприємствах.   Такі гострі  і болючі питання потребують  широкого обговорення  та прийняття твердого і вірного  рішення.

Посилання на один із таких конфліктів:

https://youtube.com/watch?v=23rQPSMQxHg

 

Заступник Голови ЦП УТОС                                                 Новосецький М.М.

СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

 Наша громадська організація спрямовує свою роботу на задоволення потреб людей з вадами зору. Керівники структурних підрозділів намагаються проводити ті заходи, які бажані для членів УТОС.

Це – відзначення ювілейних дат; державних свят; міжнародних днів людей з вадами зору; організація фестивалів; конкурсів; круглих столів; вечорів відпочинку та інше.

Інколи ми проводимо дуже цікаві і незвичайні заходи, такі як: інтелектуальні конкурси; реабілітаційні конкурси; музичні заходи та певні свята.

Ось, нещодавно відбулось одне із таких свят:

https://youtu.be/fcHpu7MhF8I 

Реабілітаційний тифлоконкурс

Для незрячих людей дуже важливо постійно бути в тій ситуації, коли ти самостійно можеш себе обслужити. Бути незалежним від іншої особи: самостійно пройти куди потрібно, самостійно щось собі приготувати, самостійно написати лист чи зробити будь-що інше.

Для цього потрібні постійні тренування. Наші люди бажають , щоб проводились конкурси на краще виконання незрячою особою тих чи інших дій, які показують спроможність незрячої людини.

Ось, один із таких конкурсів:

https://youtu.be/OBW5N3dhxtk Тифлоконкурс -2019. Інтерв’ю з організаторами

БАЛЬЗАМ ДЛЯ ДУШІ

 

Реабілітаційна робота в УТОС

В нашому Товаристві необхідно проводити роботу, яка спрямована на реабілітацію незрячих осіб. Тобто, ми повинні направляти роботу наших організацій на те, щоб вони організовували різноманітні заходи на навчання незрячих осіб: самостійному обслуговуванню; вмінню самостійно орієнтуватись на місцевості; самостійно купувати на базарі продукти; багато інших речей, яких можна і потрібно навчати незрячих. Серед них є віртуози, які спроможні самостійно так орієнтуватись, що аж дивно, як це незряча людина може таке робити.  Я знаю одного члена УТОС, який живе в м. Одеса, а по Києву сам так ходив, що далеко не всі кияни з вадами зору, проживши в столиці десятки років, можуть добре орієнтуватись.

Такі особи можуть бути як організаторами, так і викладачами навчання реабілітаційних заходів. Цю роботу потрібно щорічно планувати і проводити, вона завжди не буде зайвою, а лише тримати людей в постійній спроможності виконувати ті чи інші реабілітаційні дії.

Такі конкурси наше Товариство завжди планує та проводить в період весни – осені. Впевнений, що це одна із головних задач, які стоять перед громадськими організаціями нашого Товариства.

Нам потрібно знайти можливість проводити таку конкурси в 3 етапи: в організаціях та на підприємствах; в регіонах; на  республіканському рівні. Нажаль,  ми ще не в змозі це організувати, є певні причини і перш за все це кошти, але ми знаємо, що в певних регіонах така робота проводиться постійно, це: місто Київ та Київська область, Чернівецька область, Львівська область та деяку інші.

Ось один із прикладів такої роботи https://youtu.be/rks7u_l8qpo 

 

Міський інтелектуальний конкурс “Ерудит” команд підприємств та організацій УТОС м. Києва та області 12.06.2019р.

Виступ Руслана Іщенко з Київської ТПО №3 УТОС на зональному огляді художньої самодіяльності УТОС 30.05.2019р.

Виступ квартету “Козак” Київського УВП №4 УТОС в кінотеатрі “Дніпро” 25.05.2019р.

Виступ соліста Київського УВП №4 УТОС О.Вишневського в кінотеатрі “Дніпро” 25.05.2019р.

Привітання голови правління КМО УТОС Михайла Новосецького учасникам зонального огляду художньої самодіяльності УТОС вокального жанру 30.05.2019р.

Бальзам для душі

 «Ну щоб здавалося,  слова, слова, та голос, більш нічого, а серце б’ється, ожива, як їх почує.». Які чудові рядки! Як влучно сказав поет! Дійсно, довершене слово, ще й підсилене чудовим співом, оживляють серце, і примушують його битися сильніше. Можна з упевненістю сказати, що двадцять третього травня майже півсотні сердець забилися сильніше. Саме цього дня на УВП №2 відбувся літературно-пісенний вечір. Господинею цього дійства була  Марія Романенко. Саме так. Це було справжнє дійство, яке залишило незабутній слід у серцях присутніх.

   Вечір розпочала піснею Яна Калиновська, яка своїм чарівним голосом підготувала присутніх до сприймання поезії. Поетичним словом славили весну: Марія Романенко, Генадій Горовий, Віталій Гребенюк, Наталка Кащенко, Світлана Проніна. Продовжили оспівувати весну своїми чарівними голосами гості цього заходу Тетяна Коробка та Олександр Ніконенко.

  В травні людство  відмічає День матері.  Цю тему теж не обминули наші поети. А вечір линув далі, плавно переходячи від теми до теми. Не обійшлося і без гумору. На цій веселій ноті свято закінчилося. Нагорода виступаючим, були гарячі оплески. Поетичне Слово і пісня розбудили серця присутніх від зимового сну і подарували їм хороший настрій на довгий час.

С.В. Проніна

Нарада в Мінсоцполітики України 21.05.2019р. щодо недопущення зменшення бюджетної підтримки Українського товариства сліпих (звуковий файл)

Засідання правління КМО УТОС 24.04.2019р.

Засідання міського комітету доступності 19.04.2019р.

Вітання голови правління КМО УТОС М.М.Новосецького з нагоди проведення Київської “Гуморини” УТОС 3-го квітня 2019-го року у Будинку культури ім. Я.П.Батюка Київського УВП №1 УТОС

Засідання колегії Департаменту соціальної політики КМДА за участі голови КМО УТОС М.Новосецького

Участь КМО УТОС у засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань власності

Поліпшення доступності Будинку культури ім. Я.Батюка та Київського учбово-виробничого підприємства №1 УТОС для осіб з інвалідністю по зору

Мітинг проти монетизації пільг на проїзд 29 травня 2018

Телесюжет щодо акції незрячих киян проти монетизації проїзду, біля Окружного адміністративного суду міста Києва

“Народний контроль. Київ” Телесюжет про монетизацію проїзду

Інтелектуальний конкурс “Ерудит-2018” (Київське УВП №4 УТОС)

Виступ народного депутата України Олега Ляшка у Боярському будинку відпочинку УТОС

Позиція голови правління КМО УТОС М. Новосецького щодо безкоштовного проїзду осіб з інвалідністю

Інтерв”ю голови правління КМО УТОС М.М.Новосецького в ефірі радіо “Голос столиці” 19.10.2018р.

Фото реконструйованої зупинки автобусу №45 біля станції метро “Дарниця” (за підсумками виграного КМО УТОС позову проти КП “Київпастранс” щодо неналежних технічних умов зупинки)

Відеозапис програми на радіо “Голос столиці” від 22.10.2018р. 

Міський захід з відзначення 85-річчя з дня заснування Українського товариства сліпих та з нагоди Міжнародного дня білої тростини 18.10.2018р. (офіційна частина, звуковий файл)

Міський захід з відзначення 85-річчя з дня заснування Українського товариства сліпих та з нагоди Міжнародного дня білої тростини 18.10.2018р. (концерт, звуковий файл)

Відзначення 85-річчя заснування Українського товариства сліпих та Міжнародного дня незрячих 13.11.2018р. (Київське УВП №4 УТОС)

Інформація сайту Соціалістичної партії України про роботу з незрячими

Міський захід з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю (2018р.)

Форум Соціалістичної партії України щодо вирішення проблем життєдіяльності незрячих в Україні (грудень 2018р.)

YouTube-канал культурно-мистецьких заходів, в яких беруть участь члени УТОС міста Києва (організатор-директор БК ім. Я.Батюка Київського УВП №1 УТОС Володимир Ковальчук)

З вірою, надією та любов’ю!

         30 вересня 2017 року в клубі   Київського УВП-4 УТОС  було проведено загальноміський захід  для дітей та онуків  членів Київської міської організації УТОС, присвячений Міжнародному дню Білої тростини.

Директор підприємства Хіміченко В.Б. не тільки охоче підтримав пропозицію активістки Київської ТПО-2 УТОС Наталії Крупської про  проведення  на одному з підприємств м. Києва благодійної  лялькової вистави силами  театрально-естрадної студії інвалідів «Добробут та злагода»,  а і приклав всі зусилля для того щоб зробити дітям справжнє свято. Були запрошені соціальні партнери. Дітей особисто привітали і кожному вручили подарунок начальник управління праці та соціального захисту  населення Дніпровської районної в м. Києві державної адиіністрації  Соя О.В. , Президент Благодійної організації «Благодійний фонд « Дніпровський» Павленко А.М.

Діти  отримали велике задоволення  і насолоду не тільки  від  чудової, професійно виконаної, пізнавальної  лялькової вистави  «Подорож у королівство трьох кольорів» про правила дорожнього руху, а і від солодкого столу, влаштованого їм завдяки спонсорській допомозі.

Ми дуже вдячні всім , хто відгукнувся, підтримав і взяв особисто  участь у заході, сподіваємось і на подальшу співпрацю, адже діти –  це наше майбутнє.

День проведення заходу співпав з християнським святом Віри, Надії, Любові, тож бажаємо щоб  вас ніколи не покидала віра, в кожному серці панувала любов і не втрачали надії на краще майбуття.

    Голова ПО Київського УВП-4 УТОС Бойко О.П

Лялькова вистава https://www.youtube.com/watch?v=HzBsztIevh0&t=25s

4 жовтня учасники художньої самодіяльності Київського УВП-4 УТОС брали участь в ІV відкритому районному пісенному конкурсі «З любов’ю до життя». Започаткований  Київським УВП №4 УТОС, разом з Управлінням Праці та Соціального захисту населення Дніпровської районної в м. Києві Державної адміністрації і вперше проведений  у 2013р. на Київському УВП-4  УТОС,  сьогодні конкурс переріс з районного у всеукраїнський. Учасників і гостей конкурсу гостинно приймали в Центрі культури та мистецтв Дніпровського району. Виступи учасників художньої самодіяльності Київського УВП №4 УТОС були високо оцінені членами журі. Дипломами було нагороджено:  Мішаний ансамбль «Дніпрянка» за перше місце у номінації «Ансамблі»; квартет «Козак» за перше місце у номінації «Малі ансамблі»;  дует гітаристів «Срібні струни» за третє місце у номінації «Малі ансамблі». Дипломом «За участь» у номенації «Сольного співу» нагороджені Світлана Печерська та Юрій Камєнькович.
Вітаємо переможців та їх керівника  Соколовського Генадія Юрійовича.

Голова ВПО Київського УВП-4 УТОС Бойко О.П

Пісенний конкурс «З любов’ю до життя» https://www.youtube.com/watch?v=oTB5nryrx9Y