(044) 234-05-92 admin@kmoutos.org.ua

У “БАРВАХ ЖИТТЯ” Є Й НАШІ КОЛЬОРИ

         По пагорбах Печерська  пливла величава, водночас лагідна і сумна красуня осінь. Гарні парки столиці у перший місяць осені. Та тим киянам, які вирішили  відвідати парки Печерська у суботу 28 вересня, могло здатися, що осінь  пливе під дивні наспіви музики, кидає здалеку мелодійні рядки поезій. І це не був сон чи палка фантазія романтиків, бо саме цього дня у столичному парку «Співоче поле  проходив регіональний етап  інклюзивного фестивалю творчості «Барви життя».

Нагадаємо, фестиваль “Барви життя” заснований Міністерством культури України 2009-го року. Він відбувається щорічно задля сприяння процесу реабілітації та соціальної адаптації людей з особливими фізичними потребами засобами мистецтва, привернення уваги громадських та комерційних структур до проблем людей з особливими потребами. 

         І от 28-го вересня. Більше семи десяти талановитих митців , яким і інвалідність не завадила  творити зібралися  на «Співочому полі». В усі попередні дні в столиці стояла справжня  осіння погода із дощами, тож  багато хто  непокоївся: чи не підведе  погода? Та попри ці побоювання разом із  аматорами до парку завітали ще  багато людей, їх друзів, вболівальників, просто киян,  які відвідали парк того ранку. Та побоювання, слава Богу, виявилися марними. Сонечко визирнуло теж з-за хмар, чи не помилуватися на фестиваль?

На сцену  підіймалися члени УТОГу і УТОСу, діти сироти, студенти  університетів Бориса Гринченка та «Україа; співаки та читці, поети та барди.

         Чудово співали наші вокалісти з столичних УВП №1 та УВП №4 Світлана Доненко та Олексій Вишневський,  Юрій Каменькович та Людмила Шестопал. Академічною перлинкою став виступ Надії Коробчук. Мали успіх вірші Євгенія Познанського, які виконала  Олена  Анатоліївна Василенко. А за глядацькими рядами, у  альтанках були розгорнуті  виставки  творчості наших майстрів, серед яких особливо виділялися експонати  незрячих митців з «Творчих ініціатив».

 Не можна не згадати і цікавий проект члена ГО «Благодійний фонд «ЮНІТІ» для молоді з обмеженими можливостями Михайла Горботка,  «Українська хата», який отримав грант Президента України, митець  створив унікальну композицію, на виготовлення якої пішло шість тисяч сірників.

 Фестиваль пройшов дуже вдало.  Лауреати отримали  грамоти та медалі, найкращі з них ще зустрінуться у заключному всеукраїнському гала-концерті, який пройде пізніше. Списки його учасників ще невідомі, можливо і самому журі нелегко вибрати з такої плеяди митців.

         Дуже добре що до «Барв життя» додалися яскраві кольори талантів митців, які є членами нашого Товариства.

Тезей

«Промінь».

Група лауреатів фестивалю аматорів столичного УВП №4 другий зліва – редактор газети «Промінь» Є. Познанський

2 thoughts on “У “БАРВАХ ЖИТТЯ” Є Й НАШІ КОЛЬОРИ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *